יוקרה במטבח פרובנס

רוב האנשים המעצבים את מטבחם מבצעים זאת בהתאם למנהגיהם, התרבות וסגנונות של כל בני המשפחה. הישראלים אוהבים לעצב את המטבח שיהיה מתאים למנהגים ולאירוח. היום בהרבה מטבחים, ניתן לראות את הסגנון הכפרי והחם, אך גם בסגנון הזה יש מטבחי יוקרה כמו למשל מטבחי פרובנס יוקרתיים.  המטבח הוא אינו סגור כפי שהיה נהוג לפני הרבה שנים. רוב המטבחים הם בחללים פתוחים, ולכן נוצר דגש מהותי על עיצובם. מטבחי פרובנס יוקרתיים הפכו שם דבר, היות והם עשויים מעץ מלא בצבעים מיוחדים ולרוב בהירים, והם עשויים מוויטרינות מיוחדות שמזכירים לנו את המטבח מבית סבתא. יש משהו מיוחד כאשר מעצבים מטבחי פרובנס יוקרתיים הדגש יהיה גם על הפריטים הקטנים כמו כיורים בסגנון עתיק, ברזים מברונזה שמזכירים את התקופה של פעם ועוד.

יוקרה במטבח פרובנס

מטבחי פרובנס – מקור גאווה לאירוח

יש לציין כי מטבחי פרובנס יוקרתיים, הם מקור גאווה לאירוח. מטבחים אלה נראים יוקרתיים והמחיר שלהם יהיה גבוה. העניין הוא, אם תזמינו מטבחים כאלה המיובאים מחו"ל, אצל מעצבי המטבחים, או אצל נגר, שהעלות שלהם תהיה הרבה יותר זולה והמטבח יהיה מעוצב בדיוק על פי דרישותיכם, אך כמובן כפי שציינתי קודם לכן, במחיר הרבה יותר זול. תוכלו לצלם מטבח פרובנס שמצא חן בעיניכם, ולהראותו לנגר שלכם שייטיב לבנות לכם מטבח כזה על פי מידות של חלל המטבח.

פרובנס - מקור גאווה לאירוח

מטבחי פרובנס – היוקרה של צרפת

מטבחי פרובנס יוקרתיים מגיעים מחבל כפרי הנקרא פרובנס, והם מיוחדים. אין הרבה בתים בהם תוכלו למצוא מטבחים מסוג זה. בדרך כלל, על מנת לראות את היופי במטבחים אלה, חשוב כי החלל במטבח יהיה מספיק רחב על מנת להכילם, היות והם בנויים מהרבה פריטים. קשה לו להבחין ביופי המיוחד של מטבחי פרובנס המשלבים ניחוח של פעם, עיצוב מרהיב, וכן ניתן למצוא בו את כל השכלולים שיש במטבחים הכי מודרניים, כמו מתקני שליפה, מקומות לאחסון חכם, וכן מקומות המיועדים למכשירי החשמל השונים בשימוש המטבח שהגישה אליהם היא נוחה. הסגנון הים תיכוני של מטבחי פרובנס, מתאים לסגנון הים תיכוני בארצנו, היות והישראלים מעדיפים סגנון חם ומיוחד בעיצוב המטבח.

שילוב נכון של חומרים נוספים מלבד העץ המלא במטבח בסגנון פרובנס יהיה שילוב של פינות אוכל מזכוכית בשילוב חריטות עץ, פינות אוכל מזכוכית נחשבות לפינות אוכל עדינות ואלגנטיות במרחב המטבח, מכל סוג שיהיה.

היוקרה של צרפת