לבחור עיצוב כפרי נכון

במאמר שלפניכם תוכלו לקבל את כל המידע על עיצוב מטבחים כפריים. בשונה מהמטבחים בעלי העיצוב האורבני, במטבח הכפרי ישנם אלמנטים על טהרת העץ כחומר גלם, ולא עץ מהוקצע כיאה למטבח אורבני: תנור קמין עם גזעי עץ, ארונות עם גימור עץ מחוספס יחסית, ושיש מטבח בגוונים חומים כהים. למזלכם, לא תצטרכו לרכוש את הרכיבים האמיתיים של העץ המחוספס ולקבל על עצמכם תחזוקה שוטפת והרחקת תולעי עץ. ניתן למצוא היום בשוק תחליפים אשר נראים בדיוק כמו המקור אך הם עצמם עשויים מחומרים מודרניים:

רכישת התנור

קיימים בשוק תנורי חימום רבים אשר נראים בדיוק כמו הקמין המסורתי. אלו תנורים שבפועל – מושתתים על חשמל, אך נראים ממש כמו קמין, עם מיצג המדמה להבה כתומה וגזעי עץ בתוכם. רכישת תנור שכזה תורמת רבות לעיצוב הכפרי של המטבח שלכם.

עיצוב כפרי נכון

בחירת הארונות

 

גם בבחירת הארונות לא תצטרכו לרכוש ארונות מחוספסים ולא נעימים למגע בעת פתיחה או סגירה. ניתן לרכוש ארונות מעוצבים בהתאמה אישית מעץ מהוקצע וחלק אשר נראים בעיצוב שלהם כמו בגימור מחוספס: ריבוי צבעים על הארון ואפילו הדמיה של נקיקים ותבליטים המאפיינים ארון למטבח כפרי.

בחירת הארונות

בחירת שיש המטבח

 

בבחירת השיש רצוי לדאוג שהוא ישולב עם המראה הכפרי הקיים: לשמור על צבעים כהים ככל הניתן ולדאוג לתבליט כלשהו שיעצים את תחושת החספוס. למשל, בדופן החיצונית של השיש ניתן להזמין עיצוב מחוספס. בשונה מסוגיית התנור או הארונות, השיש אכן מגיע מחוספס עם תבליטים ותכסיתים בחלקו הקדמי. בחלקו העליון של השיש רצוי, כאמור, להקפיד על צבעים כהים בעיקר בשל הצורך לדאוג לשילוב נאות עם יתר רכיבי המטבח הכפרי.

בחירת שיש המטבח
 ריצוף וחיפויי קירות

אלו אלמנטים התורמים תרומה מכרעת לעיצוב מטבחים כפריים. חשוב להקפיד על עיצוב הדומה ככל האפשר לעיצוב יתר רכיבי המטבח: צבעים כהים, ומראה דמוי-מחוספס. אפשרויות העיצוב: גרניט פורצלן – חומר המדמה עץ על אף שהוא עצמו חומר קשיח ועמיד. שיש – ריצוף/חיפוי יקר יותר אך עשוי להתאים לאלמנט הכפרי אם מעצבים בצורה נכונה תוך שימוש נאות בצורה ובצבעים.

לעצות אטרקטיביות אודות עיצוב מטבחים כפריים יש ליצור קשר עם חברת שיווק מטבחים כפריים ולתאם פגישה עם מעצב פנים!