כיצד לבחור משטחים למטבח?

הדעת במסגרת עיצוב מטבחים, הבחירה המשמעותית ביותר הינה הבחירה במשטחי העבודה למטבח. בבואכם לבחור משטחים למטבח יש צורך לתת את הדעת לגודל ולמידות של המטבח, לרעיון עיצובי שיתכתב עם העיצוב הכולל של הבית ושל המטבח בפרט, ומעבר לכל אלו חשוב מאד גם לוודא את איכות חומרי הגלם של משטחי העבודה שברצונכם לשלב במטבח. להלן כמה מהסוגים הנפוצים של משטחי עבודה למטבחים.

משטחי עבודה למטבח מאבן
משטחים למטבח מאבן טבעית או כאלו שנעשו משילובי אבן, נחשבים כיום לאחד מהסוגים הנפוצים ביותר של משטחי עבודה למטבח הארץ ישראלי. מדובר במשטחים שניחנו ברמת חוזק מצוינת, עמידות נגד שחיקה של הזמן, שריטות ופגיעות שונות. משטחי עבודה מאבן גם לאחר שימוש ארוך טווח, עדיין מצליחים לשמר על המראה הטבעי והחדש שלהם. ישנם מספר סוגים שונים של משטחי אבן למטבח, להלן כמה מהמוכרים ביותר מביניהם. הראשון הוא משטח השיש המזוהה עם המשטח היוקרתי ביותר ומגיע במגוון צבעים רחב.
 
כיצד לבחור משטחים למטבח
משטחי גרניט ואוניקס למטבח
הסוג השני הוא גרניט, הנחשב למשטח האבן הפופולארי ביותר עבור מטבחים של היום בישראל. יתרונותיו וחסרונותיו מזכירים כמעט בצורה מלאה את אלו של משטחי השיש. הסוג האחרון נקרא אוניקס ונחשב למשטח עבודה חזק במיוחד, המגיע בקשת רחבה של סוגים ובמגוון רמות איכות שונות. רצוי לבחור משטחים למטבח מהסוג של אוניקס בעלי אחוז גיר נמוכה עד כמה שניתן.  סוג נוסף של משטחי עבודה למטבח הינם משטחים מעץ המיועדים בעיקרם עבור מטבחים בסגנון עיצוב כפרי.
משטחי גרניט ואוניקס למטבח
משטחים מעץ ונירוסטה
יחד עם זאת חשוב לציין שתחזוקתם של משטחי עץ למטבל היא הרבה יותר קשה ותובענית מזו הנדרשת עבור משטחי אבן. עבור מי מביניכם שברצונו לשלב משטחים למטבח בעץ, היתרון המובהק ביותר שתזכו לקבל יהיה כרוך במטבח בעל מראה מרשים, מזמין, איכותי וידידותי לסביבה. אולם כאמור, יש להתחשב בכך שמשטחים אלו מחייבים שמירה מרבית מפני ספיגה של מים, פגעי חום, שריטות וסדקים. 
למי מביניכם שמעוניין במראה הייטקיסטי אין שום ספק שהבחירה האידיאלית היא משטחים מנירוסטה איכותיים, פשוטים לניקוי ונוחים באופן כללי לתחזוקה.
משטחים מעץ ונירוסטה